Grupa Kapitałowa Vox powstała w 1990 roku. Tworzą ją intensywnie rozwijające się spółki: Meble Vox, Składy budowlane Vox, Profile Vox, Drewno Vox. Firmy zajmują wysoką pozycję w branży budowlanej i wyposażenia wnętrz. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii, doświadczonej, wykwalifikowanej kadrze, współpracy z renomowanymi projektantami oraz  instytutami naukowymi, oferują wyróżniające się na rynku, wysokiej jakości produkty. Firmy z Grupy Kapitałowej Vox zapewniają klientom komplementarną ofertę materiałów do budownictwa i wykończenia mieszkań, domów, a także do wyposażenia wnętrz.

Meble Vox – (marka obejmuje także meble dla dzieci Mamama i Baby Vox) marka należąca do czołówki producentów mebli w Polsce. Współpracuje z projektantami przy tworzeniu kolekcji mebli oraz artykułów dekoracyjnych. Meble Vox wyróżnia design, rozumiany jako projektowanie mebli i akcesoriów wyposażenia wnętrz, które zaspokajają estetyczne, funkcjonalne i emocjonalne potrzeby odbiorców, współtworzenie - rozumiane jako poznawanie potrzeb użytkowników i zapraszanie ich do procesów projektowania mebli oraz dostepność rozumiana jako komfort zakupów poprzez szeroką sieć dystrybucji, zakupy przez internet oraz dostepną cenę. 
 Sieć salonów Meble Vox to ponad 120 salonów w kraju i kilkudziesięciu za granicą.Firma eksportuje do 36 krajów.
Profile Vox - to czołowy producent profili PCV oferujący szeroką gamę wewnętrznych i zewnętrznych okładzin ściennych, podbitki dachowej, parapetów oraz popularnych na rynku listew i profili podłogowych. Podstawową ofertę uzupełniają podłogi z litego drewna GlobalWood, podkłady pod panele podłogowe, a także systemy sufitowe.
Składy budowlane Vox – to ogólnopolska sieć sprzedająca towary największych, renomowanych producentów materiałów budowlanych i wykończeniowych, zwłaszcza drzwi i podłóg, licząca 60 placówek w całym kraju.
Drewno Vox - we własnych tartakach wytwarza produkty dla budownictwa m.in. schody, parapety, więźby, tarcicę, elementy konstrukcyjne, deski podłogowe, boazeryjne, a także place zabaw dla dzieci.

 Vox wspiera młodych artystów i jest mecenasem sztuki oraz sponsorem wielu imprez kulturalnych. Funkcję tę pełni powołana przy Grupie Kapitałowej w 1997 roku Fundacja Vox-Artis Promocja Polskiej Sztuki Współczesnej. Posiada ona w swojej kolekcji cenne obrazy i rzeźby współczesnych polskich twórców, które udostępnia szerokiej publiczności, oddając dzieła w depozyt instytucjom, firmom, muzeom. Wizytówką działania Fundacji jest cykl rzeźb „Nierozpoznani” Magdaleny Abakanowicz na poznańskiej Cytadeli.
Firma stara się także pełnić rolę organizacji odpowiedzialnej społecznie i angażuje się w działalność charytatywną. Z inicjatywy Vox i we współpracy z Duszpasterstwem Akademickim oo. Dominikanów w Poznaniu, powstał Fundusz Stypendialny Lednickie Talenty. Jego celem jest niesienie pomocy wybitnie uzdolnionym, młodym ludziom z najbardziej potrzebujących rodzin.