zamknij

Ta strona umieszcza w Twoim urządzeniu, a później wykorzystuje tzw. Cookies, aby zapewnić maksymalną wygodę jej użytkowników przy korzystaniu z naszego serwisu (m.in. zapamiętując preferencje i ustawienia na tej stronie, analizując statystykę Twojej aktywności na stronie, przeciwdziałając nadużyciom). Pozostawiając ustawienia przeglądarki w aktualnej konfiguracji, wyrażasz zgodę na ww. funkcjonowanie strony. Jeżeli nie chcesz, aby pliki były zapisywane, możesz zmienić ustawienia przeglądarki klikając TUTAJ. Więcej na temat polityki prywatności dowiesz się TUTAJ.

Grupa Kapitałowa VOX

Grupa Kapitałowa Vox powstała w 1990 roku. Tworzą ją intensywnie rozwijające się spółki: Meble Vox, Składy budowlane Vox, Profile Vox, Drewno Vox. Firmy zajmują wysoką pozycję w branży budowlanej i wyposażenia wnętrz. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii, doświadczonej, wykwalifikowanej kadrze, współpracy z renomowanymi projektantami oraz  instytutami naukowymi, oferują wyróżniające się na rynku, wysokiej jakości produkty. Firmy z Grupy Kapitałowej Vox zapewniają klientom komplementarną ofertę materiałów do budownictwa i wykończenia mieszkań, domów, a także do wyposażenia wnętrz.

Meble Vox – (marka obejmuje także meble dla dzieci Mamama i Baby Vox) marka należąca do czołówki producentów mebli w Polsce. Współpracuje z projektantami przy tworzeniu kolekcji mebli oraz artykułów dekoracyjnych. Meble Vox wyróżnia design, rozumiany jako projektowanie mebli i akcesoriów wyposażenia wnętrz, które zaspokajają estetyczne, funkcjonalne i emocjonalne potrzeby odbiorców, współtworzenie - rozumiane jako poznawanie potrzeb użytkowników i zapraszanie ich do procesów projektowania mebli oraz dostepność rozumiana jako komfort zakupów poprzez szeroką sieć dystrybucji, zakupy przez internet oraz dostepną cenę. 
 Sieć salonów Meble Vox to ponad 120 salonów w kraju i kilkudziesięciu za granicą.Firma eksportuje do 36 krajów.
Profile Vox - to czołowy producent profili PCV oferujący szeroką gamę wewnętrznych i zewnętrznych okładzin ściennych, podbitki dachowej, parapetów oraz popularnych na rynku listew i profili podłogowych. Podstawową ofertę uzupełniają podłogi z litego drewna GlobalWood, podkłady pod panele podłogowe, a także systemy sufitowe.
Składy budowlane Vox – to ogólnopolska sieć sprzedająca towary największych, renomowanych producentów materiałów budowlanych i wykończeniowych, zwłaszcza drzwi i podłóg, licząca 60 placówek w całym kraju.
Drewno Vox - we własnych tartakach wytwarza produkty dla budownictwa m.in. schody, parapety, więźby, tarcicę, elementy konstrukcyjne, deski podłogowe, boazeryjne, a także place zabaw dla dzieci.

 Vox wspiera młodych artystów i jest mecenasem sztuki oraz sponsorem wielu imprez kulturalnych. Funkcję tę pełni powołana przy Grupie Kapitałowej w 1997 roku Fundacja Vox-Artis Promocja Polskiej Sztuki Współczesnej. Posiada ona w swojej kolekcji cenne obrazy i rzeźby współczesnych polskich twórców, które udostępnia szerokiej publiczności, oddając dzieła w depozyt instytucjom, firmom, muzeom. Wizytówką działania Fundacji jest cykl rzeźb „Nierozpoznani” Magdaleny Abakanowicz na poznańskiej Cytadeli.
Firma stara się także pełnić rolę organizacji odpowiedzialnej społecznie i angażuje się w działalność charytatywną. Z inicjatywy Vox i we współpracy z Duszpasterstwem Akademickim oo. Dominikanów w Poznaniu, powstał Fundusz Stypendialny Lednickie Talenty. Jego celem jest niesienie pomocy wybitnie uzdolnionym, młodym ludziom z najbardziej potrzebujących rodzin.